Probabil toate ne dorim să fim mereu ca scoase din cutie. Privim cu admiraţie către doamnele şi domnişoarele care reuşesc mereu să fie cea mai bună versiune a lor, întrebându-ne adesea cum de au timp pentru toate, având în vedere prezentul agitat pe care îl traversăm. Ei bine, cred că dincolo de toate aspectele, aceste femei nu au uitat niciodată să se iubească pe sine. Chiar dacă, ştiu, sunt momente în care ne şoptim că noi n-avem bani să ne cumpărăm atâtea rochii şi paltoane elegante (asta aşa, că tot e sezonul lor).
Adevărul este undeva la mijloc, anume în faptul că uneori trebuie să ştii de unde să faci cumpărături. În cazul de faţă, aspect pe care l-aţi remarcat din titlu, e vorba de magazinul Just Fashion Romania. Este un magazin cu produse fabricate în România, rochii şi multe alte piese vestimentare iubibile. Nu l-aş fi recomandat cu atâta drag dacă nu l-aş fi îndrăgit. Eu am deja câteva rochii de la ei salvate la bookmarks. Nu ştiu încă pe care o voi achiziţiona prima oară pentru că, deocamdată, mi-e greu să mă decid între ele. Greu cu noi, reprezentantele sexului frumos. Când nu avem de unde alege, ne plângem că nu avem. Când sunt prea multe opţiuni superbe, ne văităm că nu ştim pe care să o alegem dintre ele 😀 . Uite 3 dintre rochiile care pe mine m-au cucerit:
Sunt stiluri diferite, însă toate sunt perfecte pentru sufleţelul meu rebel. Toate au preţuri sub 150 de lei (dintre cele pe care le-am ales eu), aspect care chiar mă bucură. Puţine rochii frumoase sunt şi accesibile. A doua parte frumoasă cu rochiile acestea este că pot fi purtate şi la birou, dar se încadrează cu succes şi în categoria rochii Revelion. Mie îmi place stilul acesta curat, office, pentru cât mai multe ocazii. Mi se pare că denotă o eleganţă aparte. Desigur, în seara de revelion purtăm un altfel de machiaj decât cel pe care îl purtăm la birou, cel mai probabil şi alte accesorii, însă rochia poate fi aceeaşi. Avantajul în acest caz este că nu dăm banii pe o rochie de revelion pe care să o purtăm o singură dată, ci o putem purta şi în viaţa de zi cu zi, dar şi la alte evenimente (aniversări, nunţi, botezuri ş.a.m.d.). E timpul să facem shopping inteligent, iar magazinul online Just Fashion Romania vine în ajutorul nostru în acest sens :D.
tu cu rochiile eu cu paltoanele. Direct la ele m-am dus. Imi plac mult cele doua modele cu blanita si am sa ii scriu mosului despre ele. Sa vedem cat de cuminte am fost. Cat despre alegerile tale, nu știu de ce cred eu că cel mai bine te-ar prinde rochia mov.
La cat de cuminte esti, ar trebui sa le primesti pe amandoua! 😀 ^_^